Πυργέας

Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος

×

Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων agones/2011-2012/korasides10 υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Ήττα για τις κορασίδες, 0-3 από τον Δίωνα Κυπαρισσίας

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες από τον πρωτοπόρο Δίωνα Κυπαρισσίας, εντός έδρας με 0-3. Η ομάδα της Κυπαρισσίας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε εύκολα τη νίκη συνεχίζοντας αήττητη το πρωτάθλημα. Ο Πυργέας είχε πολλά προβλήματα στην υποδοχή και κατ’ επέκταση στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, γεγονός που η φιλοξενούμενη ομάδα εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο.

Και τα τρία σετ είχαν παρόμοια εξέλιξη, με τα κορίτσια του Νίκου Τουμπέκη να δείχνουν κάποια σημάδια αντίδρασης μόνο στο δεύτερο σετ. Το σκορ στο πρώτο ήταν 13-25, στο δεύτερο 21-25 και στο τρίτο 16-25.

Για τον Πυργέα αγωνίστηκαν οι: Β. Νικολοπούλου, Ο. Τυριντζή, Α. Τσιαούση, Ε. Δαφνερού, Κ. Μικέλη, Β. Κοτσώρη, λίμπερο η Ρ. Καρανάση, Γ. Νικολοπούλου, Ι. Νταή, Α. Βαρελά, Μ. Ζαχαροπούλου, Κ. Γεωργίου, Δ. Βάγια, Α. Κοντάκα.