Πυργέας

Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος

×

Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων agones/2011-2012/women4th υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Ήττα για τις γυναίκες στη Ναύπακτο, 3-1 από τον ΠΑΣ

Την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες στη Ναύπακτο από τον ΠΑΣ με 3-1. Τα κορίτσια του Νίκου Τουμπέκη, αν και δε μπήκαν καλά στον αγώνα, ήταν αρκετά άτυχα, καθώς έχασαν δυο σετ στις λεπτομέρειες. Στο πρώτο σετ ο Πυργέας δε μπήκε στον αγώνα και το έχασε εύκολα με 25-15. Το δεύτερο σετ ήταν τελείως διαφορετικό, με τον Πυργέα να παίρνει το προβάδισμα από την αρχή και να κατακτά εύκολα το σετ με 21-15, βγάζοντας κάποιες πολύ όμορφες φάσεις. Τα επόμενα δυο σετ ήταν πανομοιότυπα. Οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο και εναλλάσσονταν στο προβάδισμα, με τις γηπεδούχες να παίρνουν κεφάλι τριών πόντων (22-19) και τον Πυργέα να κάνει, και στα δυο σετ, παλικαρίσια ανατροπή, να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια (23-23), πηγαίνοντας τα σετ στην παράταση, αλλά χάνοντάς τα τελικά στις λεπτομέρειες με (26-24). Οι παίκτριες του Πυργέα έπιασαν αρκετά καλή απόδοση, αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά την ποιότητα που διαθέτουν, απέναντι σε μια σαφώς πιο έμπειρη ομάδα. Από τα κορίτσια που αγωνίστηκαν πολύ καλή ήταν η Δώρα Λιαροπούλου στο μπλοκ αλλά και στο σέρβις, η Ουρανία Τυριντζή, η οποία ειδικά στο δεύτερο σετ ήταν ασταμάτητη, όπως και η Καλλιρρόη Γιαμπαστή. Επίσης πολύ καλά τα πήγαν, στην υποδοχή η λίμπερο Μαριάννα Μέμμου και στο σέρβις η Γιώτα Φώτη.

Πυργέας (Ν. Τουμπέκης): Γ. Φώτη, Ο. Τυριντζή, Κ. Γιαμπαστή, Δ. Λιαροπούλου, Α. Τσιαούση, Β. Νικολοπούλου, Ε. Σουκαρά, Μ. Μαστοροπούλου, Β. Κοτσώρη, Α. Κοντάκα, Α. Ανέστη.

Την επόμενη αγωνιστική ο Πυργέας έχει ρεπό, έτσι και λόγω της διακοπής ενόψει εορτών, ο επόμενος αγώνας για τον Πυργέα είναι την Κυριακή 15/1/2012 με τη Δόξα Αιγίου, στο κλειστό του Πύργου.