Πυργέας

Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος

×

Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων agones/2011-2012/paides6th υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Ήττα στις λεπτομέρειες για τους παίδες, 2-3 από τον ΑΟ Καλαμάτα '80

Τη δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα γνώρισαν οι παίδες και αυτή εντός έδρας, από τον ΑΟ Καλαμάτα ’80 με 2-3. Οι δυο ομάδες ήταν σχεδόν ισοδύναμες και απέδωσαν όμορφο βόλεϊ με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Οι παίκτες του Παναγιώτη Τσόκου δε μπήκαν καλά στον αγώνα και έχασαν εύκολα το πρώτο σετ με 14-25. Στο δεύτερο ο Πυργέας αντέδρασε, βελτιώθηκε σε όλους τους τομείς και πήρε το σετ με 25-21. Στο τρίτο σετ τη σκυτάλη πήρε η ομάδα της Καλαμάτας, κατακτώντας το με 19-25, για να επιστρέψει ο Πυργέας, να πάρει το τέταρτο σετ με 25-23 και να στείλει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Εκεί οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν προβάδισμα με 8-11, στη συνέχεια οι νεαροί αθλητές του Πυργέα, με όπλο το σέρβις ισοφάρισαν σε 13-13, όμως οι Καλαματιανοί ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες, έκαναν το 13-15 και πήραν τη νίκη.

Για τον Πυργέα αγωνίστηκαν οι: Α. Παπαδημητρίου, Π. Ζαχαρόπουλος, Ι. Μαυροειδής, Γ. Πολυζώης, Α. Τζαφεράι, Ο. Παρασκευόπουλος και λίμπερο ο Ν. Καρανάσης.

Εικόνες από τον αγώνα: {gallery}agones/2011-2012/paides6th{/gallery}