Πυργέας

Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος

×

Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων agones/2013-2014/korasides3rd υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Νίκη επί του Κοροίβου και δυο στα δυο για τις κορασίδες

Το δυο στα δυο έκαναν οι κορασίδες, παίρνοντας σπουδαία νίκη με 3-2 απέναντι στον Κόροιβο Αμαλιάδας. Μια νίκη για την οποία ο Πυργέας πέρασε δια πυρός και σιδήρου, καθώς ο Κόροιβος είχε τρία ματς μπολ, τα οποία δεν εκμεταλλέυτηκε.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, με τις δυο ομάδες να κατακτούν σχετικά εύκολα από δυο σετ. Ο Πυργέας μπήκε καλά στο παιχνίδι και κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-17. Ο Κόροιβος όμως κατάφερε να αντεπιτεθεί και να πάρει τα δυο επόμενα με 19-25 και 14-25.

Ο Πυργέας όμως δήλωσε και πάλι παρών στο παιχνίδι και ισοφάρισε σε 2-2 παίρνοντας το τέταρτο σετ με 25-20, οδηγώντας το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί ο Κόροιβος έφτασε μια ανάσα από τη νίκη, καθώς διατηρώντας προβάδισμα 2-3 πόντων, έφτασε στο 11-14. Όμως η Αγγελική Παρασκευοπούλου με ωραία επίθεση έκανε το 12-14 και εκεί ανέλαβε δράση η Γιώτα Νικολοπούλου, όπου με πολύ καλό σέρβις της πήγε το σκορ στο 15-14. Στη συνέχεια τα κορίτσια της Έλενας Μαστοροπούλου ήταν σοβαρά και κατάφεραν να πάρουν το σετ με 17-15 και μαζί μια σπουδαία νίκη.

Για τον Πυργέα αγωνίστηκαν οι: Α. Παρασκευοπούλου, Γ. Νικολοπούλου, Κ. Γεωργίου, Α. Βαρελά, Κ. Λαμπροπούλου, Χ. Καρυανού, Ν. Καρυανού, Μ. Καρυανού, Ν. Ρηγοπούλου, Α. Κολακλίδη, Δ. Κουρή (λ).