Πυργέας

Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος

×

Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων agones/2013-2014/women_pge-pyrg υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Ήττα των γυναικών από την Παναχαϊκή, νίκη άνευ αγώνα για τους παίδες

Την ήττα στην, έστω και καθυστερημένη, πρεμιέρα στο πρωτάθλημα γνώρισαν οι γυναίκες του Πυργέα, από την Παναχαϊκή στην Πάτρα με 3-1. Οι αθλήτριες του Γιάννη Κυριαζή αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα στην υποδοχή και έτσι δε μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.

Η Παναχαϊκή με όπλο το σέρβις, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε το πρώτο σετ με 25-17. Στο δεύτερο σετ ο Πυργέας ήταν καλύτερος, πίεσε στο σέρβις και ήταν αυτός που δημιούργησε προβλήματα στην αντίπαλη υποδοχή, φτάνοντας τελικά στην κατάκτηση του σετ με 21-25. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη και παρότι ο Πυργέας έδειξε ότι είχε δυνατότητες να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από το παιχνίδι, τελικά παραδόθηκε και πάλι στο αντίπαλο σέρβις, χάνοντας τα δυο επόμενα σετ με 25-11.

Την επόμενη αγωνιστική ο Πυργέας υποδέχεται στο κλειστό του Πύργου τον ΑΟ Γαλήνη, την Κυριακή 12/1.

Για τον Πυργέα αγωνίστηκαν οι: Μ. Μαστοροπούλου, Β. Νικολοπούλου, Ε. Μαστοροπούλου, Δ. Λιαροπούλου, Γ. Νικολοπούλου, Α. Πρασκευοπούλου, Δ. Κουρή (λ), Α. Ανέστη, Α. Βαρελά, Χ. Καρυανού, Μ. Καρυανού.

Νίκη άνευ αγώνα για του παίδες

Τη νίκη πήραν οι παίδες απέναντι στην Παναχαϊκή, χωρίς να χρειαστεί να αγωνιστούν, καθώς η γηπεδούχος ομάδα δεν κατάφερε να παρουσιάσει έξι παίκτες στο παρκέ, χάνοντας έτσι το παιχνίδι με 0-3.